Uzbekistan Cycling Federation

Велоспортчимиз Ольга Забелинская яна бир олтин медални Ўзбекистон хисобига қўшиб қўйди

21.12.2018

Велоспортнинг Швейцарияда бўлиб ўтган "Track Cycling Challenge" Халқаро турнирида спортчимиз гуруҳ пойгаларида 48 очко тўплаб фахирли 1-ўринни эгаллади.
2-ўринни 46 очко билан Ирландиялик Lydia Boylan эгаллаганбўлса, 3-ўрин эса 44 очко тўплаган Италиялик Elena Ceecchini га насиб этди.

Эслатиб ўтамиз жорий йилнинг куз ойларида Ольга Забелинская Францияда бўлиб ўтган ''Chronodes Nations'' Халқаро турнирида барча рақибларини ортда қолдириб, Ўзбекистон учун биринчи Олтин медални қўлга киритган эди.

Спортчимизнинг Халқаро мусобақалардаги рейтинг очколари 2020 йили Токиода (Япония) бўлиб ўтадиган 32- ёзги Олимпия ўйинлари учун жамғарилиб боради. Биз спортчимизга бу йўлда омад ва ғалабалар тилаймиз!

——

Велогонщица Ольга Забелинская заняла первое место на международном турнире I класса в групповой гонке Track Cycling Challenge среди профессиональных велоспортсменов в Швейцарии.

Велогонщица выиграла очередную золотую медаль для Узбекистана, набрав 48 очков. Второе место с 46 очками заняла Lydia Boylan из Ирландии, а бронзовой медали удостоилась представительница Италии - Elena Ceecchini, которая финишировала с 44 очками.

Напомним, что осенью текущего года Ольга Забелинская принесла первое золото Узбекистану, опередив всех участников на международном соревновании “Chrono des Nations” во Франции.

К сведению: данные соревнования предоставляют рейтинговые балы спортсменам для участия в 32-х летних Олимпийских и 16-х Паралимпийский играх, которые пройдут в 2020 году в Токио (Япония)